• Oglašavanje
  • O nama
  • Kontakt

Slatkopedija

  • NOVOSTI
  • Recepti
    • Slatki recepti
      • Recept dana
    • Zdrave slastice
  • Slatke tajne
  • Magazin
    • Vaše priče
    • Život sa slasticama
    • Zvjezdane priče
  • Slatka baština
    • Naše slastice
    • Svjetske slastice
  • Iz naše redakcije
    • Recept tjedna
    • Riječ urednice
Naslovnica» Novosti» Događanja»Jesen u gradu Zrinskih

Jesen u gradu Zrinskih

Mirjana Bošković Smrekar 04 lis 2017 Događanja Leave a comment

Turistička zajednica grada Čakovca organizira manifestaciju kojom će se pozdraviti od ljeta te uz mirise i okuse različitih slastica, likera te brojnih drugih proizvoda poželjeti dobrodošlicu jeseni, ali i prisjetiti se starinskih običaja svoga kraja.

U Čakovcu će se, 6., 7. i 8. listopada, održati, treća po redu, manifestacija pod nazivom Jesen u gradu Zrinskih. Simboličan je to pozdrav ljetu te uvod u jesen.

Ova je manifestacija osmišljena u svrhu očuvanja gastronomske tradicije Međimurja te promicanja vrijednosti obiteljskog gospodarstva, a organizira ju Turistička zajednica grada Čakovca. Na manifestaciji će se okupiti izlagači iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske te će svojim proizvodima i mirisima jesenskih delicija preplaviti grad.

Bogata i raznovrsna ponuda na sajmu uključuje različite vrste kolača, voćnih likera različitih okusa, pripremu džemova od svježe ubranog voća, različite vrste meda, ali i još mnogo drugih proizvoda. Na starinskom jesenskom sajmu smještenom u centru Čakovca, posjetiteljima će se prezentirati i stari običaji te će ih podsjetiti kako su „živjeli naši stari“.

Fotografija: eMedjimurje

2017-10-04

Autori

napisala : Mirjana Bošković Smrekar
Pisanje za portal Slatkopedija njezin je prvi izlet u novinarstvo, a tom poslu ju je, kao veliku ljubiteljicu slastica, privukla tematika portala.
Prethodni članak :

Kad propali kolač doživi veliki uspjeh

Sljedeći članak :

London Chocolate Forum okuplja najveće tvrtke čokoladne industrije

Povezani članci

Natjecanje s mirisom Božića: poznati pobjednici ovogodišnjeg izdanja Panettone daya

Natjecanje s mirisom Božića: poznati pobjednici ovogodišnjeg izdanja Panettone daya

Mirjana Bošković Smrekar 22 ruj 2023
Noviteti na najvećem sajmu čokolade: Salon du Chocolat otvara nova područja te obnavlja Escape Japon

Noviteti na najvećem sajmu čokolade: Salon du Chocolat otvara nova područja te obnavlja Escape Japon

Mirjana Bošković Smrekar 07 ruj 2023
Hit slastica mochi donosi dašak Japana na Bundek: novi gastro trendovi na Baš Naš festivalu

Hit slastica mochi donosi dašak Japana na Bundek: novi gastro trendovi na Baš Naš festivalu

Mirjana Bošković Smrekar 30 kol 2023

Odgovori

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

Oglašavanje
O nama
Kontakt

Pretraži

Oglas

Oglas

Pratite nas na Facebooku

Find us on Facebook

Slatkopedija

  • Impressum
  • Iz medija
  • Uvjeti korištenja
  • Zaštita privatnosti

Najstariji hrvatski novinarski portal specijaliziran za slastice i slastičarstvo od 2017. donosi sve najnovije vijesti, priče i izvještaje vezane za najslađu industriju.

© Copyright Slatkopedija 2023, sva prava pridržana!